Tablice interaktywne

Standardowa edukacja zmienia się na naszych oczach, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Zamiast typowych podręcznikowych ćwiczeń, rozwiązywania zadań na kartce papieru i teoretycznych eksperymentów, których wykonanie w normalnych warunkach byłoby niemożliwe, polecamy tablice interaktywne, będące rewolucją w nauczaniu.

 

Filtry:

Czym są tablice multimedialne?

To instrumenty naukowe będące połączeniem zwykłej, białej tablicy ściennej oraz urządzenia multimedialnego. Można je porównać do bardzo dużego tabletu zawieszonego na ścianie. W zależności od wykorzystywanej technologii, tablica interaktywna może współpracować bezpośrednio z komputerem, ze specjalnym rzutnikiem lub jako autonomiczne urządzenie, mające wgrany system operacyjny.

Sama tablica multimedialna jest ekranem dotykowym, umożliwiającym sterowanie za pomocą dotyku; można po niej również pisać specjalnymi, zmazywalnymi flamastrami lub dotykowymi rysikami, co pozwala na wykonywanie interaktywnych ćwiczeń. To rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie w szkolnictwie oraz w biznesie. Wykresy, grafiki i statystyki wyglądają bardziej przekonująco, przedstawione w formie multimedialnej z możliwością wprowadzania zmian na żywo.

Tablica interaktywna z powodzeniem może zastąpić zwykłą tablicę, jako ciekawsza, dająca więcej możliwości alternatywa; doskonale sprawdzi się również jako zamiennik tabletów, które od pewnego czasu znalazły już swoje miejsce w szkolnictwie. Niestety, aby uczniowie mogli korzystać z tego rodzaju materiałów edukacyjnych, każdy z nich musiałby mieć własny egzemplarz tabletu z wgranym oprogramowaniem i zestawem ćwiczeń. To drogie i trudne do realizacji rozwiązanie. Tablice multimedialne dają pod tym względem ogromną przewagę – wystarczy jedno urządzenie i jedna licencja, aby każdy uczestnik wykładu widział przebieg ćwiczenia i mógł w nim wziąć udział. Niektóre modele umożliwiają streaming do podłączonego urządzenia przenośnego, wykonywanie zrzutów ekranu i zapamiętywanie materiałów. Dane można później ponownie odtworzyć, wydrukować lub przesłać pocztą e-mail.

Tablice interaktywne – przykłady zastosowania

Żyjemy w multimedialnym świecie, gdzie rzeczywistość miesza się z technologią, a komputeryzacja jest nieodłącznym elementem absolutnie każdej dziedziny życia. Oto kilka przykładowych przeznaczeń tych produktów:

Szkolnictwo – od przedszkola aż po uczelnie wyższe. Tablice interaktywne znajdą szerokie zastosowanie podczas lekcji i wykładów. Na zajęciach z matematyki, fizyki, chemii, przyrody, biologii, a nawet muzyki czy plastyki. To atrakcyjna forma nauczania, która sprawi, że uczniowie bardziej zaangażują się w zajęcia. Era pisania kredą po tablicy już minęła, teraz nadszedł czas na zastosowanie nowych technologii w szkolnictwie podstawowym i wyższym.

Kursy i szkolenia zawodowe – osoby prowadzące kursy i seminaria doszkalające, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że o udanym szkoleniu świadczy nie tylko sam poziom przekazywanej wiedzy, ale również atrakcyjny sposób prezentacji. Tablica multimedialna daje ogromne możliwości, a wszechstronne oprogramowanie sprawia, że szkoleniowcy coraz częściej korzystają z właśnie takich pomocy.

Prezentacje biznesowe – statystyki, słupki, wykresy. Jakkolwiek nudno by to brzmiało, dzięki zastosowaniu urządzeń multimedialnych, zwykłe dane można przedstawić w atrakcyjny sposób. Tablica interaktywna to obowiązkowy element w biurze, podczas targów i wystaw biznesowych, a także szkoleń i spotkań zarządu.

Prezentacje i wystawy muzealne – dzięki zastosowaniu multimediów można w ciekawszy i bardziej angażujący sposób przedstawić nawet trudne zagadnienia z dziedziny historii czy kultury. Tablica multimedialna z przygotowanym programem nauczania, uatrakcyjni każdą wystawę i lekcję muzealną oraz zachęci uczestników do eksperymentowania i zagłębienia się w daną problematykę.

Briefingi – konferencje prasowe i odprawy również zyskają na wartości, gdy w ich trakcie zostaną wykorzystane nowoczesne formy prezentacji. Atrakcyjny przekaz jest kluczem do zrozumienia problemu.

Tablica interaktywna – zalety i możliwości

W zależności od modelu, urządzenia te współpracują z komputerami z systemami operacyjnymi Windows, MAC, Linux oraz urządzeniami Android i iOS. Dokłada specyfikacja techniczna i wykaz kompatybilnych systemów operacyjnych znajduje się w opisie konkretnego modelu. Tablica interaktywna wykorzystuje technologię dotykową, rozpoznaje gesty i można po niej pisać specjalnymi flamastrami zmazywalnymi lub rysikami. Do urządzenia dołączone jest dedykowane oprogramowanie. Istnieje możliwość doposażenia go w dodatkowe akcesoria, takie jak: podstawy jezdne, statywy, projektory i rzutniki.

W tej kategorii prezentujemy szeroki wybór modeli znanych i sprawdzonych firm. Obecnie w asortymencie posiadamy produkty: Avtek, Esprit, Fitouch, i3BOARD, Interactive – iBoard, Interwrite, IQ Board, Lihe Board, myBoard, Newline, Promethean, Qomo, Smart Technologies. Wszystkie modele objęte są gwarancją producenta. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i życzymy niesamowitych wrażeń z korzystania. Tablica multimedialna przenosi szkolną naukę na zupełnie nowy poziom – uczniowie będą zachwyceni, a nauczyciele będą mogli wypróbować niedostępnych do tej pory metod dydaktycznych.