LEGO WeDo

Trudno o bardziej wszechstronne zabawki niż dobrze znane klocki Lego. Dla najmłodszych dzieci będą pomocą w odkrywaniu świata, rozwoju kreatywnego myślenia. Dla nieco starszych stanowią wprowadzenie do technicznego świata, który jak by nie patrzeć, jest zbudowany z klocków. Tymi klockami są atomy, cząsteczki i komórki. Każdy z nas składa się z malutkich fragmentów, co sprawia, że jesteśmy trochę jak ludziki z klocków. I właśnie dlatego Lego WeDo idealnie sprawdza się jako pomoc edukacyjna dla dzieci – uczy, z czego skonstruowana jest nasza rzeczywistość.

Wyświetlanie jednego wyniku

Filtry:

Edukacja dzieci przebiega stopniowo, dlatego podobnie powinno odbywać się przestawianie młodego człowieka z mniej skomplikowanych zabawek, na te bardziej złożone, już nie tylko zapewniające rozrywkę, ale również naukę. Lego WeDo to zestawy edukacyjne dla dzieci w wieku 7+, będące doskonałym wstępem przed wprowadzeniem bardziej zaawansowanych zestawów z serii Lego Mindstorms EV3. Łącząc możliwości konstrukcyjne, jakie dają plastikowe klocki, z oprogramowaniem dydaktycznym niezbędnym do czerpania pełnych korzyści z zabawy, dziecko uczy się logicznego myślenia, kreatywności, zasad rządzących fizycznym światem i nabiera podstawowych umiejętności konstruowania maszyn.

Lego WeDo – poznaj możliwości zestawów:

  • Projekty i ćwiczenia poruszające zagadnienia z matematyki, fizyki, techniki i informatyki;
  • Nauka tworzenia i wykorzystywania oprogramowania;
  • Praca z prostymi maszynami, przekładniami, dźwigniami i mechanizmami;
  • Rozwijanie kompetencji językowych w zakresie wyjaśniania i interpretacji zjawisk fizycznych;
  • Nauka budowy skomplikowanych konstrukcji;

W naszym sklepie znajdziesz 8 zestawów Lego WeDo, w tym pakiety uzupełniające i licencję wielostanowiskową uprawniającą do korzystania z dedykowanego oprogramowania. Na początku polecamy podstawowe komplety, które z czasem można rozbudowywać o dodatkowe funkcje. W asortymencie mamy również produkty przeznaczone dla nauczycieli, zawierające kreatywne ćwiczenia i eksperymenty, zapewniające nawet kilkadziesiąt godzin dobrej, kreatywnej i pożytecznej zabawy.